وبلاگ

وقت گذراندن با این ۷ نوع از دوستان برایتان ارزشمند خواهد بود

7 نوع از دوستان که وقت گذراندن با آن ها ارزشمند است

دوستان به نوعی خانواده ای می شوند که ما برای خودمان انتخاب می کنیم. طبیعتا همه ی ما به یک دوست خوب نیازمندیم که در غم و شادی کنارمان باشد.

علاوه بر این همه ی ما نیازمند فردی هستیم که بعد از یک روز سخت کاری بتواند به ما نیرو بدهد یا دوستی که بتواند محل کار را به محیطی شادتر تبدیل کند. بیشتر مردم به دوستان متفاوتی نیازمندند تا بتوانند آن ها را در شرایط مختلف حمایت کنند.

در این جا به ۷ دسته از دوستان اشاره می شود که هر کس برای داشتن یک زندگی شاد و باثمر نیاز دارد.

۱- دوست دیوانه

دوست دیوانه به کسی گفته می شود که  مدام تلاش می کند شما را از حالت امن و راحتتان بیرون بکشد و به نوعی با به چالش کشیدن شما، کارهایی را باهم انجام خواهید داد که هرگز به تنهایی انجامشان نداده اید. این دوست، شما را تشویق می کند که چیزهای جدیدی را تجربه کنید و در نتیجه باعث می شود که شما به فردی شجاع تر مبدل شوید.

۲- دوست صادق

گاهی پیش می آید که شما باید حقیقت را بشنوید حتی اگر تلخ و ناگوار باشد. اگر زمانی در شرایط مطلوبی نباشید که رابطه ای منفی داشته باشید، برخی از دوستان به شما چیزی نخواهند گفت و تنها به شما اجازه می دهند که به همان روش ادامه دهید. اما یک دوست صادق اینگونه با شما رفتار نخواهد کرد و حقایق را به شما می گوید. اگر چه ممکن است گاهی شنیدن این حقایق در لحظه سخت باشد اما حداقل امر این است که شما می دانید او همیشه پشت شماست و می خواهد که شما شادمان باشید.

۳- دوست قدیمی

دوست قدیمی کسی است که چندین سال با شما بوده و با شما کاملا آشناست و حتی در برخی موارد شما را بهتر از خودتان می شناسد. او همه چیز را درباره خوبی و بدی های گذشته شما میداند اما هرگز در مورد شما به قضاوت نمی نشیند و میتوان گفت که ناخوداگاه شما را دوست دارند.  شما می دانید که این دوستی برای زندگی است و قطعا از داشتن دوستی که بتوانید در زندگی روی او حساب کنید احساس خوبی خواهید داشت.

۴- دوست دری وری گو

بعد از یک روز خسته کننده شما عصبی و پراسترس خواهید بود. مثلا کسی روی اعصاب شما بوده و شما نیاز دارید که خودتان را خالی کنید. اینجاست که این نوع دوست به کار شما میاید. آن ها همیشه از شنیدن مشکلات شما خوشحال می شوند و زمانی که حرف زدن شما تمام شد برایتان لطیفه ای می گویند تا حال و هوایتان را بهتر کنند. بعد از حرف زدن با آن ها احساس می کنید که باری از دوشتان کم شده است.

۵- دوست کاری

اگر از آن دسته افرادی هستید که شغل تمام وقت دارید بیشتر وقت بیداری تان را در محیط کار می گذرانید بنابریان نیاز است که در محیط کار دوستی داشته باشید که بتواند در طول روز لبخندی بر لبانتان بیاورد. کار ممکن است سخت و استرس زا باشد  اما تعامل با این دوست در محیط کار برایتان خوشایند خواهد بود. این دوست کاری می تواند در محیط غیر کار هم با شما باشد ولی او بهترین کسی خواهد بود که چالش های کاری شما را به خوبی درک می کند.

۶- دوست ویژه

این همان دوستی است که می توانید تمام رازهایتان را با او درمیان بگذارید درحالی که اطمینان دارید او به کسی نخواهد گفت. او درمورد شما قضاوت نخواهد کرد و همیشه در کنارتان است. شما عمیقا به او اعتماد خواهید داشت و می دانید که او دوست زندگی شماست.

۷- دوست قابل احترام

این دوستی است که شما به دنباش هستید و او را احترام می کنید. او شما را تشویق می کند که در نوع خود بهترین باشید. زمانی که با او هستید احساس می کنید فرد بهتری هستید و او به نوعی ناصح شماست. از آنجایی که این فرد زندگی موفقی داشته است تلاش می کنید که پا جای پای او بگذارید. داشتن چنین دوستی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که وجود چنین افرادی شما را به جلو کشانده و به شما کمک می کند که به اهدافتان برسید.

منبع: lifehack.org

یک دیدگاه در مورد “وقت گذراندن با این ۷ نوع از دوستان برایتان ارزشمند خواهد بود

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

سیزده − 3 =