وبلاگ

با این تمرینات روزانه با کمترین تلاش به نظم شخصی و موفقیت برسید

تمرینات روزانه برای داشتن دیسیپلین و کسب موفقیت سریع

“جک کنفیلد، از شناخته شده ترین مدرسان موفقیت است. این پست، توسط کافه گویا از وبلاگ او انتخاب و ترجمه شده است. امیدواریم مفید واقع شود.”

این تمرینات روزانه را امتحان کنید تا با کمترین تلاش به انضباط شخصی و موفقیت برسید.

در اینجا میخواهم ۶ تمرین روزانه را ذکر کنم که با انجام آنها اعتماد و انرژی بالایی داشته باشید و کارهایتان را با سهولت و لذت بیشتری به انجام برسانید. این تمرینات را در برنامه روزانه خود بگنجانید. من ضمانت میکنم که با انجام آن ها نتایج خوبی را تجربه خواهید کرد.

۱- اهداف و نیات خود را روشن سازید.

بهتر است صبح هنگام، به محض بیدار شدن از خواب، به مدت ۵ دقیقه یا بیشتر ذهنتان را روی تمایلات و اهداف و نیات خود متمرکز کنید. در جای راحتی بنشینید، چشمانتان را ببندید و در رویای خود زندگی تان را در زمانی که اهدافتان به سرانجام رسیده اند تصور کنید. روز خود را چگونه خواهید گذراند؟ ۳۰ ثانیه الی ۱ دقیقه روی اهداف و تمایلات اصلی تان تمرکز کنید. روی این تصور تمرکز کنید که بعد از به دست آوردن زندگی ایده آلتان چه احساسی خواهید داشت. هر چه این احساسات قوی تر باشد نتایجی که به دست خواهید آورد نیز متقابلا قوی تر خواهند بود.

زمانی که چنین احساسات پرانرژی و هیجان انگیزی برای دستیابی به اهدافتان در وجودتان داشته باشید، این باعث خواهد شد که انگیزه ی کافی برای رسیدن به مقاصدتان را نیز داشته باشید.

۲- برای حفظ تمرکز خود از  تصاویر استفاده کنید.

یکی دیگر از روشها برای اینکه اهداف بزرگ و بلندپروازانه ی خود را در راس ذهن خود قرار دهید، این است که اطراف خود را با تصاویری احاطه کنید که به نوعی نشان دهنده ی تجاربی باشند که شما قصد دارید در زندگی تان ایجاد کنید. برای این کار می توانید از وسایل زیادی استفاده کنید اما پیشنهاد من استفاده از یک تابلوی دیداری است.

تصاویری از هر آنچه که دوست دارید صاحب شوید را جدا کنید (مثل ماشین یا خانه ایده آلتان) و روی تابلو نصب کنید تا این تصاویر همیشه پیش چشمانتان بوده و  به شما یادآوری کنند که به دنبال خلق چه چیزهایی در زندگی تان هستید. این تالبوی تصاویر باید جایی نصب شوند که همواره در معرض دیدتان باشند.

حتی میتوانید برای تاثیر بیشتر این تصاویر، تصاویر را با کلماتی که انعکاس دهنده ی تمایلات درونی تان است ترکیب کنید.

۳- افکار منفی را از خود دور کنید.

در طول روز شاید متوجه این مساله شوید که نوعی از افکار منفی به سراغ شما امده است. افکاری مثل: من از پس این کار بر نمی آیم / راهی برای رسیدن به این خواسته ام وجود ندارد و …. این افکار محدود کننده میتوانند در نتیجه ی برنامه ریزی های منفی دوران کودکی تان باشند که البته با گذشت زمان دوام خود را باید از دست بدهند. اگر چنین افکاری به ذهنتان خطور کرد و از وجود آنها در ذهنتان مطلع شدید، به سادگی اجازه دهید از شما دور شوند. با این دسته افکار نجنگید و بحث نکنید. فقط  آن ها را از خود دور کنید.

۴- به افکاری که احساس بهتری به شما می دهند فکر کنید.

زمانی که متوجه شدید به فردی یا موقعیتی یک واکنش ناراحت کننده یا عصبی دارید، تلاش کنید که این طرز فکرتان را به سمت مثبت هدایت کنید تا احساسات مثبت به سراغتان بیایند. این افکار شما هستند که احساسات را در شما خلق میکنند و احساسات شما هستند که شرایط شما را تعیین میکنند. پس بهترین راه این است که به دنبال افکار مثبت باشید. افکاری که به شما این فرصت را بدهند که به خواسته هایتان برسید.

به طور مثال اگر می خواهید فرد شادتری باشید، روی مسائلی تمرکز کنید که برایتان خوشایند هستند – مثل فکر کردن به عشق یا دوست یا نوه تان – و کاری را انجام دهید که دوست دارید.

۵- بینشی تشکرآمیز داشته باشید.

این مساله مهمی است. این خیلی مهم است که هر روز به این فکر کنید که برای چه چیزهایی باید شکرگزار باشید. هر چه بیشتر شکرگزار باشید ، بیشتر در زندگی اتان احساس شکر گزاری خواهید داشت.

بر همه ما لازم است که در طول روز به چیزهایی فکر کنیم که باید بخاطر ان شکرگزار باشیم. چیزهایی مثل سلامتی ، فرزند ، شغل ، حتی داشتن اب و هوای خوب و نعمت برق و…

برخی افراد این شکرگزاری را هر صبح انجام میدهند. برخی ترجیح میدهند این کار را در پایان روز انجام دهند .بالاخره هر کسی برای شکرگزاری روش منحصر بفرد خود را دارد که همگی خوب است. مساله این است که اصل کار فراموش نشود.

۶- آنچه که وقوع میابد را تایید کنید.

اگر برای بهبودی اوضاعتان می خواهید تغییراتی در روند کارتان اعمال کنید، واقعیت ها را تایید کنید. زمانی که محل مناسبی برای پارک ماشینتان پیدا کردید این موضوع را تایید کنید و شکر گزار باشید. اگر در ستورانی میزی که دلخواتان بوده را صاحب شدید، شکرگزار باشید. زمانی که کسی برای تحقق اهدافتان به کمک شما می آید تصدیق کنید که این جهان است که این نیاز شما را تشخیص داده و او را به کمک شما فرستاده است. هرچه واقعیت های در حال وقوع را بیشتر تایید کنید، بیشتر تاثیر خواهند داشت و اثر گذاری آن امور بیشتر خواهد شد.

با انجام این تمرینات روزانه ی ساده، با اطمینان و سرعت بیشتری به سمت خواسته ها و رویاهایتان پیش خواهید رفت.

منبع: http://jackcanfield.com

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

چهار − 3 =